Korozja pod izolacją

Korozja pod izolacją jest światowym problemem, zjawisko to dotyka przemysłu chemicznego i petrochemicznego od dekad. Co roku miliony są wydawane na naprawę szkód wyrządzonych przez korozję pod izolacją. Rozwiązanie tego problemu polega na znalezieniu odpowiedniego produktu, który będzie zdolny do ochrony stali podczas całego okresu jej użytkowania w tak agresywnym środowisku. Udało się to holenderskiemu producentowi zabezpieczeń wysokotemperaturowych – Performance Polymers bv we współpracy z Transocean Coatings.
cui cui

Zacznijmy jednak od podstaw. Czym jest korozja pod izolacją i skąd się bierze?
Jest to zjawisko spowodowane głównie nieszczelnością izolacji umieszczonej na rurach, które trasportują gaz lub ciecz w podwyższonych temperaturach. Przez nieszczelności woda dostaje się pod obudowę izolacji, gdzie wchodząc w reakcję z samą izolacją i innymi zanieczyszczeniami zwiększa swoje zasolenie i kwasowość, następnie rozgrzewając się przy kontakcie z powierzchnią rury przesyłowej. Zjawisko w miarę upływu czasu się nasila a środowisko korozyjności staje się dla stali coraz groźniejsze i bardziej zabójcze. By powstrzymać to powodujące każdego roku milionowe straty problem należy zastosować ochronę antykorozyjną najwyższej klasy i jakości. Jednak niewiele produktów na rynku jest w stanie oprzeć się sile zjawiska korozji pod izolacją.

cuiart

Wychodząc na przeciw problemowi firma Performance Polymers bv opracowała rozwiązanie oparte na technologii siloksanowej. Tak powstała linia jednokomponentowych produktów THERMAGUARD™, która dzięki niebywałej wytrzymałości i właściwościom antykorozyjnym jest w stanie skutecznie przeciwdziałać korozji pod izolacją. THERMAGUARD™ to trzy uzupełniające się produkty, z których każdy posiada inne właściwości i zastosowanie.

Thermaguard™ CUI 650 – Nowoczesna, utwardzająca się w warunkach otoczenia, jednokomponentowa powłoka polisiloksanowa zapewniająca ekstremalną odporność na korozję w nawet najbrdziej agresywnych środowiskach.

Thermaguard™ TC 1200 – Nowoczesna, utwardzająca się w warunkach otoczenia nawierzchnia polisiloksanowa dostępna w wielu kolorach, które utrzymują stabliność nawet w bardzo wysokich temperaturach.

Thermaguard™ TIC 180 – Izolacja termiczna obiektów zimnych i gorących.

Technologia siloksanowa to szczególny dział chemii, który idealnie pasuje do rozwiązania zjawiska korozji pod izolacją. Pozwala wyprodukowanym w ten sposób produktom na zachowanie wysokich właściwości antykorozyjnych podczas pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Poprzez staranny i dokładny dobór materiałów chemicznych produkty te mogą sprostać pracy w tych wymagających warunkach otoczenia.

Więcej informacji o nowych produktach już wkrótce!

Powrót do aktualności